Isad, lastega liikuma! Fotopeitus  

Kõik täiskasvanud mehed, kelle peres on eelkooliealisi lapsi, olete oodatud oma perega
maakonnaülesele orienteerumismängule FOTOPEITUS.

Orienteerumismäng toimub kahes etapis: I periood aprill-mai ja II periood august-oktoober. Osaleval mehel on võimalus selles ajavahemikus ise koos lapse/ lastega teha valik korraldajate pakutud terviseradade seast ja läbida neist mõned või kõik. Peamine on liikumisrõõm. Kokku loetakse peret esindava MEHE läbitud kilomeetrid. Samas on tore, kui ei unustata võimalusel kaasata ka ema, kuid selle võistluse eesmärk on kutsuda isasid ja vanaisasid suuremale aktiivsusele värskes õhus koos oma pere lapse/ lastega.

Orienteerumismäng meenutab, et regulaarne kehaline aktiivsus värskes õhus muudab keha vastupidavamaks ja tugevamaks, maandab stressi ja annab hea enesetunde nii lapsevanemale kui ka lapsele. Boonuseks on ühised toredad mälestused ja rõõm koos veedetud ajast. Meestel on võimalik end koos lastega proovile panna ja välja selgitada, kes ikkagi on nende pere vapraim jalgsi käija. Vajadusel ja võimalusel tuleks kasutada ka autosõitu, et uute ja seni avastamata, kodust kaugemal asuvate terviseradadeni jõuda. Sealt edasi algab aga käimise kilomeetrite lugemine.

Orienteerumismängu korraldajad, Paistu ja Karksi-Nuia Lasteaed, on juba mõelnud oma paikkonnas olevatele radadele. Järgnevate kuude jooksul (aprill- oktoober) lisatakse maakonna teiste lasteaedade poolt väljapakutud radade kaardid samasse veebikeskkonda.

Ettevõtmist „Isad, lastega liikuma!“ toetavad Viljandimaa Tervisenõukogu, Viljandimaa Omavalitsuste Liit, Transpordiamet Liikluskasvatuse Viljandimaa osakond, Viljandi Päästepiirkond, Jalgpalliklubi Tulevik, MyFitness .

Olulised tegevused orienteerumismängus osaleval mehel:

  •  Arutada oma peres, millal ja mis radadel on soov koos lapse/ lastega käia. Soovitatav on läbida kõik rajad!

Rada nr. 1 

RULLIRADA 

Ilmub kaks rohelist märgistust (klõpsa esmalt jalakäija tähistusele--> alusta teekonda--> seejärel klõpsa lipukesega tähistusele-->lisa teekonda ning avaneb rada, mida mööda liikuda. 

Lõpp-punktis (B) leia järgmine foto:

Rada nr. 2

JÄRVERADA

Ilmub kaks rohelist märgistust (klõpsa esmalt jalakäija tähistusele--> alusta teekonda--> seejärel klõpsa ankruga tähistusele-->lisa teekonda ning avaneb rada, mida mööda liikuda.

Lõpp-punktis (B) leia järgmine foto.

Rada nr. 3

PARIKA

Siinkohal pead liikuma ümber järve (2,8 km) ja leidma järgmise foto.

Rada nr. 4

SINIALLIKU 

Punktis B leiad foto, seljaga allika poole seistes.

Rada nr. 5

SOKAORU

Alusta sinise P märgistusega punktis (1), läbi kõik rajale märgitud punased punktikesed ning tehke kaasa kõik nimetatud ülesanded! Rohelises punktis nr. 8 leiate objekti, kus jäädvustage pilt!
Rada on umbes 5km. Objektini u 2,6km. Rajakaardil on 13 punkti. Algus Karksi-Nuia paisjärve poolselt alalt, järvekalda keskkoht (läheduses on liivarand, välikäimla). Liikudes rajal autoteega paralleelselt otse edasi. Veepuhastustiikidest hoia vasakule. Liigu edasi. Objekt jääb vasakule poole. LOODUSOBJEKTI KIRJELDUS: asub väikesel mäekünkal. Jääb raja äärde vasakule. Suurem kandilisem kivi, mille taga on sammaldunud känd. Känd on uhkelt kaela saanud vitstest lipsu. Kändu valvab sarvedega puu.

Rada nr. 6

LOODI PÕRGUORG

Loodi põrguorg raja pikkus- on võimalik ise valida. Ring kokku kuni 3.5km
Fotol väike sild kahe allika ristumispaigas.

Rada nr. 7

ÕISU RADA

Õisu rada 2.8 km kokku.
Foto sillast, kus on raja tagasipöörde koht.

Rada nr. 8

TUHALAANE TAMM

Raja pikkus kuni 1,5km.
Fotol Tuhalaane tamm.

Rada nr. 9

KÄRSTNA MÕISA PARK

Rada 2.0 km kokku.
Leia pildil olev põnev pehkinud puu.

Rada nr. 10

TARVASTU LINNUSE RIST

Foto linnuse ristist.
  • Teha fotol olevas lõpp-punktis raja läbinud pereliikmetega ühine selfi või tavaline pilt (kellegi teise abil), nii et jääks peale äratuntavalt vajalik koht.
  • Saata foto koos andmete ja lisainfoga (raja läbimise kuupäev, raja nimetus, soovi korral üks emotsioon) antud e-keskkonda SIIN  . Ankeet on vaja täita iga uue raja läbimisel!
  • Korralduslike küsimuste korral saab lisainfot lasteaedadelt.

Viljandimaa, liikuma! 

Jaga linki