Haridusasutuste ohutus- ja kriisiõppus "Viljandimaa ÄKK"

12. septembri pärastlõunal toimus Viljandi Jakobsoni Koolis neljatunnine ohutus- ja kriisiõppus „Viljandimaa ÄKK,“ mis oli suunatud Viljandimaa koolide haridustöötajatele ja juhtkondadele. Ürituse eesmärk oli tõsta haridusasutuste töötajate teadmiste ja oskuste taset, et ohtlikes või keerulistes situatsioonides oleks võimalik kahjusid minimeerida ning pakkuda praktilist õpet keerulistes olukordades
tegutsemiseks.
Ohutusõppuse fookuses oli haridustöötajate praktiliste oskuste arendamine, mis aitaks toime tulla
stressiolukordades. Läbi ohuolukordade läbi mängimise ja juhendajate tagasiside said osalejad kinnistada käitumismustreid, mis ennetavad või vähendavad võimalikke kahjusid. Seejuures keskenduti seekordse õppuse puhul erilise hoolega just vaimse tervise kahjude ennetamisele ning osalejatele pakuti praktilisi teadmisi ja oskusi, et laste ja noorte füüsilise ohutuse tagamisega paralleelselt oleks tagatud ka vaimse tervise esmaabi. Õppuse käigus said spetsialistid juhendada osalejaid, kuidas tegutseda efektiivselt ja rahulikult keerulistes olukordades. 

Õppusest võtsid osa Viljandimaa koolide haridustöötajad ja juhtkonnad ning kogu maakonna peale tuli kokku 59 haridustöötajat. Osalejad jagunesid kümnesse rühma ning liikusid 15-minutiliste töötubade vahel viieminutiliste pausidega. Päev oli tihe, üllatusi täis ja informatsioonirikas. Ürituse korraldusmeeskonna moodustasid Viljandimaa Omavalitsuste Liidu heaolu (tervis ja turvalisus) töörühma liikmed. 

Töötubade läbiviimise eest vastutasid ennetustööga tegelevad spetsialistid, sealhulgas eksperdid Politsei- ja Piirivalveametist, Punasest Ristist, Lõuna-Eesti pommigrupist, SA Viljandi Haiglast ning Verge Koolituskeskusest. Töötoad olid erinevad – näiteks vaadati sisse ohvriabiteenusesse, arutleti psühholoogilise esmaabi andmise vajalikkuse ja selleks vajalike oskuste üle, tegeleti pommiähvarduse kõne lahendamisega, mängiti läbi meediaga suhtlemine kriisis, anti esmaabi, tuvastati keelatud esemeid ja arutleti tõhusa ennetuse üle. Kaasatud olid vabatahtlikena Kaitseliidu Sakala maleva Kodutütred ja Noor Kotkad ning VJK õpilasesinduse noored, kes aitasid muuta õppuse situatsioone elulistemaks.  

Viljandimaa Omavalitsuste Liidu heaolu (tervis ja turvalisus) töörühm tänab kõiki osalejaid, töötubade läbi viijaid ning vabatahtlikke!  

Õppus korraldati Siseministeeriumi projekti „Ennetava ja turvalise elukeskkonna arendamine“ toetatav tegevus 2.4. „Kohaliku tasandi võrgustikutöö edendamine turvalisuse suurendamiseks“ raames.

Eelmine
Eesti ringreisi alustanud rändnäitus vaatleb sajandi suurimaid haiguspuhanguid
Järgmine
Sõeluuringutest