Koostööpäev viljandimaal: Fookuses laste ja noorte vaimse tervise probleemide varajane märkamine

Kui lapsed naudivad veel viimaseid suvepuhkuse päevi, siis haridusasutused ning huviharidus- ja huvitegevusasutused valmistuvad juba hoogsalt uueks kooliaastaks. 27. augustil kogunes mitmekülgne seltskond Viljandimaa Omavalitsuste Liidu eestvedamisel Grand Hotel Viljandi seminariruumi, et arutada laste ja noorte vaimse tervise probleemide varajase märkamise olulisust.

Koostööpäev oli suunatud koolide, lasteaedade ning huviharidus- ja huvitegevusasutuste juhtidele. Päeva eesmärgiks oli edendada asutuste vahelist koostööd ja algatada varajase märkamise ühtse protsessijuhendi koostamine. Laste ja noorte vaimse tervise probleemide varajane märkamine on üks „Viljandimaa tervisedenduse strateegia aastani 2035“ põhieesmärke, mistõttu oli kaasatud spetsialiste kogu maakonnast. Lisaks eesmärgi töörühmale ja asutuste esindajatele olid kaasa arutlema kutsutud ka Viljandi Laste ja Perede Tugikeskuse tugispetsialistid ja juhtkond.

Koostööpäeval käsitleti mitmeid olulisi teemasid. Rahvatervise nõunik andis ülevaate hetkeolukorrast ja rõhutas valdkondadeülese koostöö tähtsust. Külalisesinejad rääkisid varajase märkamise ja vaimse tervise esmaabi olulisusest ning tutvustati ennetusprogrammi „Räägime Lastest“. Osalejad said ka ülevaate Rajaleidja teenustest ning Noortegarantii tugisüsteemi (NGTS) juhtumikorraldajad avasid koostöövõimalusi võrgustikes.

Päeva teine pool keskendus praktilistele aruteludele laudkondades, kus lahendati erinevaid juhtumeid ja otsiti lahendusi, kuidas märkaja saaks pakkuda lapsele ja noorele parimat tuge. Arutleti ka märkajate võimaluste, kohustuste ja õiguste üle.

Viljandimaa Omavalitsuste Liit ning VOL heaolu (tervis ja turvalisus) tänavad kõiki, kes aktiivselt kaasa mõtlesid ja panustasid!


Eelmine
Meeldetuletus lapsevanematele: kooli alguses tuleks vaadata üle ka laste vaktsineerimise seis
Järgmine
Kuidas valida õige meditsiiniseade?